Pozivamo vas na predavanje Danice Kragić Jensfelt, profesorice računalnih znanosti u trajnom zvanju na Kraljevskom tehnološkom institutu (KTH) u Stockholmu, direktorice Centra za autonomne sustave na School of Electrical Engineering and Computer Science na KTH, članice Švedske kraljevske akademije inženjerske znanosti, članice Nadzornog odbora kompanije H&M i još puno toga što nam ovdje niti ne stane nabrojiti.

Prof. Kragić se u Švedskoj bavi istraživanjima u području robotike, računalnog vida i strojnog učenja, a hrvatskim učenicima reći će kako je važno i zanimljivo baviti se ovim poslom, te kako bi i oni mogli postati-njezini kolege.

Što je u području robotike naša izgledna budućnost, a što je već sadašnjost? Koliko će do kraja naših života sustavi umjetne inteligencije olakšavati naše svakodnevne potrebe? Jesmo li već pretjerali u prepuštanju računalima da upravljaju našim životima? Možemo li zloupotrijebiti tehnološki razvoj?

Jedno je sigurno: svijet više nikada neće biti isti kao prije. A kakav će biti-dođite i poslušajte u utorak 20.4.2021. u 13:30 sati.

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x